flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Круглий стіл за результатами реалізації проекту: «Підвищення поінформованості суддів та адвокатів щодо медіації та обізнаності громадян про медіацію для покращення доступу до правосуддя та підвищення ефективності судової влади»

03 грудня 2018, 10:32

 

  

30 листопада 2018 в Південно-західному апеляційному господарському суді було проведено круглий стіл за результатами реалізації проекту:  «Підвищення поінформованості суддів та адвокатів щодо медіації та обізнаності громадян про медіацію для покращення доступу до правосуддя та підвищення ефективності судової влади».

З вітальним словом до присутніх звернулася суддя Південно-західного апеляційного господарського суду, голова Асоціації суддів господарських судів Наталія Богацька та зазначила, що на сьогоднішній день медіація є дуже перспективним напрямом і має право на життя, тому суди будь-яким чином будуть цьому сприяти.

Серед спікерів: Денис Яковлєв - доктор політичних наук, професор; Володимир Петров - Голова Господарського суду Одеської області; Прохоров Павло - суддя Київського районного суду м. Одеси; Ольга Шаповалова - начальник Відділу підготовки викладачів (тренерів)-радник Національної школи суддів України, суддя Верховного суду України у відставці, Заслужений юрист України; Андрій Костін - заступник Голови Ради адвокатів Одеської області, адвокат.

На заході були присутні також велика кількість практикуючих медіаторів:   Наталя Крестовська - доктор юридичних наук, професор; Лариса Швецова  - член Вищої ради правосуддя; Лариса Зуєва – суддя Одеського апеляційного адміністративного суду, кандидат юридичних наук; Андрій Овсієнко - член Вищої ради правосуддя; Ольга Турак – суддя Турійського районного суду Волинської області; Ірина Шинкарьова - суддя Донецького окружного адміністративного суду; Ганна Бабаш - суддя Донецького окружного адміністративного суду; Оксана Завидовська-Марчук – суддя Апеляційного суду Волинської області у відставці; Анжела Кричина – адвокат; Елла Катаєва – заступник голови Одеського окружного адміністративного суду; Максим Болдін – Голова Вищої ревізійної комісії Національної асоціації адвокатів України, адвокат, Заслужений юрист України; Андрій Костін – заступник Голови Ради адвокатів Одеської області, адвокат; Світлана Сергєєва – адвокат; Катерина Кармазіна – кандидат юридичних наук, адвокат; Тетяна Барабашадвокат; Ірина Балан – медіатор; Ірина Сучілова – медіатор.

В рамках круглого столу відбулось три дискусії:

  • «Кабінет медіації чи зала судового засідання: що обирає відвідувач суду?»
  • «Медіація як альтернатива судовому розгляду очима суддів».
  • «Чи треба адвокату остерігатися медіації?».

За результатами круглого столу всі доповідачі наголосили на:

  • важливості кабінету медіації як для суддів, адвокатів так і для суспільства в цілому;
  • необхідності урегулювання даного питання на законодавчому рівні;
  • популяризації ідеї медіації серед молоді, шляхом розроблення курсів по медіації у юридичних закладах;
  • реалізації професійного навчання майбутніх медіаторів;

Нагадаємо, Кабінет медіації працював на базі Одеського апеляційного господарського суду та Господарського суду Одеської області протягом 8 місяців з лютого по вересень 2018 та надав можливість учасникам процесу, окрім процесуального врегулювання вирішення спору за участі судді, спробувати врегулювати свій спір за допомогою професійного медіатора.

До кабінету звернулося 237 осіб, з них 30 осіб звернулося повторно. І за час роботи кабінету медіації було проведено 9 медіацій.

За результатами проведеного круглого столу можна констатувати, що синергія суддів, адвокатів, представників наукової спільноти, медіаторів та усіх учасників дійсно сприяла  вдосконаленню теоретичних та практичних знань про процедуру медіації та окреслити подальші шляхи впровадження та розвитку медіації в українських судах.

Захід було завершено урочистим нагородженням всіх учасників круглого столу! 

 

        

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу 55 років. Починаючи з 1992 року, внесок USAID до справи економічного та соціального розвитку України складає близько 2 млрд. доларів США. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Додаткові відомості про програми USAID можна отримати у Відділі інформації та зв’язків з громадськістю USAID за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінці http://ukraine.usaid.gov або у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми - надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38 (044) 581-3303.