Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вона, зокрема, звернула увагу, що занепокоєння викликає те, що з прийняттям законопроєкту № 6013 буде порушена основа господарського законодавства, та відповідно, втрачена правова визначеність і зрозумілість для учасників господарських правовідносин. Стане незрозуміло, яким чином їм діяти та як захищати свої права. А також доповідачка наголосила, що судді обстоюють не просто збереження ГК, а модернізацію законодавства зі збереженням основоположної ролі ГК саме як кодифікованого акта, основна функція якого – систематизувати розгалужене законодавство.
Пані Богацька також підтримала тезу щодо недоцільності впровадження таких радикальних змін, які запропоновано законопроєктом № 6013, через відсутність системного аналізу наслідків одночасної корпоратизації як державного, так і комунального майна, особливо під час війни та в повоєнний період. Вона підкреслила, що правова невизначеність неодмінно призведе до збільшення звернень до суду за захистом порушених прав.
На її переконання, законопроєкт № 6013 є недосконалим та не має зламати наявну систему зараз, під час війни. Тим паче, що чекати, поки Верховний Суд закриє всі проблемні питання щодо застосування законодавства через судову практику, доведеться досить довго, адже від моменту порушення права справа має пройти всі три судові інстанції. А зважаючи на кадрову ситуацію в судах, це точно довготривалий процес.