flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома Миколаївської обласної організації Комуністичної партії України!

31 травня 2024, 12:00

У Х В А Л А

 28 травня 2024 року

   м. Одеса

Справа № 915/1342/23

Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Л.В. Поліщук,

суддів: К.В. Богатиря, С.В. Таран,  

секретар судового засідання – І.С. Мисько,

за участю представників сторін:

від позивача: С.О. Галицький (приймав участь в режимі відеоконференції)

від відповідачів:

1)Місцевого благодійного фонду “Захист труда”: не з'явився

2)Миколаївської обласної організації Комуністичної партії України: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Міністерства юстиції України

на рішення Господарського суду Миколаївської області від 09.01.2024 (суддя                             А.П. Алексєєв, м.Миколаїв, повний текст складено 22.01.2024)

у справі №915/1342/23

за позовом Міністерства юстиції України

до відповідачів:

1)Місцевого благодійного фонду “Захист труда”;

2)Миколаївської обласної організації Комуністичної партії України

про визнання недійсним договору дарування нерухомого майна та скасування державної реєстрації прав на нерухоме майно,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Південно-західного апеляційного господарського суду перебуває апеляційна скарга Міністерства юстиції України на рішення Господарського суду Миколаївської області від 09.01.2024 у справі №915/1342/23.

Так, протокольною ухвалою суду апеляційної інстанції, постановленою у судовому засіданні 16.04.2024, відкладено розгляд справи №915/1342/23 на 28.05.2024 о 12:30 год.

З метою повного, об’єктивного та всебічного розгляду справи, а також з огляду на положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, ухвалою суду від 16.04.2024 вирішено розглянути апеляційну скаргу Міністерства юстиції України на рішення Господарського суду Миколаївської області від 09.01.2024 у справі №915/1342/23 поза межами строку, встановленого частиною першою статті 273 Господарського процесуального кодексу України, у розумний строк.

Також цією ж ухвалою суду повідомлено Місцевий благодійний фонд “Захист труда”, Миколаївську обласну організацію Комуністичної партії України про дату, час та місце проведення наступного судового засідання.

Крім того, забезпечено участь представника Міністерства юстиції України – Галицького Сергія Олександровича у судовому засіданні 28.05.2024 о 12:30 год у справі №915/1342/23 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів.

У судовому засіданні, яке відбулось 28.05.2024, з метою повного та всебічного розгляду апеляційної скарги із забезпеченням принципу змагальності та надання учасникам справи необхідних умов для встановлення фактичних обставин справи, а також правильного застосування законодавства, протокольною ухвалою суду оголошено перерву до 02.07.2024 о 10:30 год.

Відповідно до приписів частин другої та третьої статті 120 Господарського процесуального кодексу України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов’язковою; виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Відповідно до частини третьої статті 216 Господарського процесуального кодексу України про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні; учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.

Згідно з частиною другою статті 281 Господарського процесуального кодексу України процедурні питання, пов’язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.

З урахуванням викладеного, учасників справи, представники яких не були присутніми в судовому засіданні 28.05.2024, про дату, час та місце проведення наступного судового засідання, слід повідомити цією ухвалою суду.

Окрім того, в судовому засіданні 28.05.2024 представником Міністерства юстиції України – Галицьким Сергієм Олександровичем заявлено усне клопотання про проведення наступного судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Враховуючи, що відповідною ухвалою суду вже задовольнялось клопотання вказаного представника про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів, судова колегія вважає за можливе задовольнити аналогічне усне клопотання.

Керуючись ст.ст. 120, 234-235, 270, 281 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Повідомити Місцевий благодійний фонд “Захист труда”, Миколаївську обласну організацію Комуністичної партії України про те, що наступне судове засідання з розгляду апеляційної скарги Міністерства юстиції України на рішення Господарського суду Миколаївської області від 09.01.2024 у справі №915/1342/23 відбудеться 02.07.2024 о 10:30 год у приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду (м.Одеса, пр-т Шевченка, 29), зал судових засідань №6. Тел. /0482/ 301-426.

2.Клопотання Міністерства юстиції України про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити. Провести судове засідання 02.07.2024 о 10:30 год у справі №915/1342/23 у приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду (зал судових засідань №6) в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв’язку “EаsyCon” за посиланням на офіційний веб-портал судової влади України https://vkz.court.gov.ua. Забезпечити участь представника Міністерства юстиції України – Галицького Сергія Олександровича у судовому засіданні 02.07.2024 о 10:30 год у справі №915/1342/23 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Попередити, що відповідно до частини п’ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України, пункту 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема, підсистеми відеоконференцзв’язку, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв’язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

3.Повідомити учасників справи, що у разі явки в судове засідання, необхідно надати документи, що підтверджують повноваження представників.

4.Довести до відома учасників справи, що нез’явлення їх представників сторін у судове засідання не є перешкодою для розгляду справи.

5.Запропонувати учасникам справи подати процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо, вчинити інші процесуальні дії, використовуючи засоби електронного зв’язку (підсистеми “Електронний суд”, офіційної електронної пошти суду), а також скористатись своїм правом та надати до Південно-західного апеляційного господарського суду клопотання про розгляд справи без їх участі.

6.Роз’яснити учасникам судового провадження їх право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, у тому числі із застосуванням власних технічних засобів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя                                                                         Л.В. Поліщук

Суддя                                                                                   К.В. Богатир

                        Суддя                                                                                   С.В. Таран